Ing. Petr Benda

Ústecký kraj
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.11.2010 20:04:08 - Zuzka

Tato otázka by měla spíše směřovat na zdravotní pojišťovny

Dobrý den pane Bendo, myslíte, že ústecká nemocnice dostane víc peněz na robotické operace? Zuzka z Ústí

Odpověď

23.11.2010 10:01:09 - Ing. Petr Benda
Tato otázka by měla spíše směřovat na zdravotní pojišťovny, které tyto výkonu pacientům (svým klientům) proplácejí. Všeobecná zdravotní pojišťovna poskytla na robotické operace ústecké nemocnici na rok 2010 24 mil. Kč. Reálná potřeba vyplývající z potřeb pacientů této pojišťovny pro tento by však předpokládala celkovou sumu ve výši 26 mil. korun. Vzhledem k tomu, že prostředky byly pro tento rok u VZP na robotické operace již vyčerpány, museli jsme počátkem listopadu začít robotické výkony pro pacienty VZP omezit.

Ale s VZP máme dohodnuto, že v neodkladných případech budeme samozřejmě nadále operovat. U ostatních případů došlo k přesunu termínů operací na počátek příštího roku. V současné době nám bylo ze strany VZP doporučeno, abychom se dohodli s jinými centry robotické chirurgie o přepuštění finančních prostředků, které ony samy nevyčerpaly.

Pevně věřím, že pro příští rok se nám podaří se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou dohodnout větší objem peněz na robotické operace. Tyto operace mají oproti klasickým operacím pro pacienta velké výhody ať už jde o délku zákroku, délku a průběh následné rekonvalescence. Je třeba říci, že na celkovém objemu roboticky prováděných operací se podílejí také další zdravotní pojišťovny, VZP není jedinou pojišťovnou, se kterou máme tyto výkony nasmlouvány.

S přáním pěkného dne

Ing. Petr Benda
Předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.