Ing. Petr Kunc

  • TOP 09
  • Židenice
  • místostarosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.12.2017 17:20:00

Studenti pokládali mnoho zvídavých a sofistikovaných dotazů

Studenti pokládali mnoho zvídavých a sofistikovaných dotazů

Studenti si vyzkoušeli, jak funguje krajské zastupitelstvo.

Mladí demokraté, ve spolupráci se zastupiteli TOP 09 Jihomoravského kraje, uspořádali pro studenty středních a vysokých škol akci Simulace zastupitelstva. Studenti si tak mohli přímo v jednacím sále zastupitelstva Jihomoravského kraje vyzkoušet hlasování o důležitých tématech. Záštitu nad akcí přijal náměstek hejtmana JMK Jan Vitula a fungování zastupitelstva provedl studenty Petr Kunc, předseda klubu zastupitelů TOP 09 a Žít Brno.

Účastníci si nejprve prohloubili znalosti o fungování krajské správy a samosprávy. Posléze si vyzkoušeli role zastupitelů na několika připravených tématech. „Se studenty jsme probírali poměrně kontroverzní brněnská a krajská témata jako je severo-jižní kolejový diametr nebo otázku polohy brněnského nádraží. Byl jsem až překvapen velkým zájmem o krajskou politiku. Studenti pokládali mnoho zvídavých a sofistikovaných dotazů,“ uvedl Petr Kunc, předseda klubu zastupitelů TOP 09 a Žít Brno.

„Soudě podle dnešní akce, o naši budoucnost se na jižní Moravě bát nemusíme. Mladé lidi politika zajímá a není jim jedno, co se bude dít nejen zítra, ale i za několik desítek let,“ shrnul Jan Vitula, náměstek hejtmana JMK.

Akce Simulace zastupitelstva se zúčastnily téměř čtyři desítky studentů. Ti, kteří v průběhu jednacího dne předvedli nejlepší argumentační a prezentační dovednosti byli odměněni výletem a exkurzí do Evropského parlamentu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama