Ing. Petr Měřínský

  • ANO 2011
  • Přerov
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1. 4. 2020 10:45:00

Strážníci se budou více zaměřovat na zákazníky „hladových okýnek“

Strážníci se budou více zaměřovat na zákazníky „hladových okýnek“

Osm lidí z ORP Přerov nakažených koronavirem – taková je aktuální bilance, kterou vzali při dnešním jednání členové přerovského krizového štábu na vědomí.

Nadále pak apelují na občany, aby se chovali v souladu s nařízením vlády, nosili roušky, dodržovali hygienická opatření, pohybovali se maximálně ve dvojicích – a pokud se při procházce rozhodnou využít služeb potravinových či nápojových „okýnek“, aby zakoupené jídlo či pití pokud možno vůbec nekonzumovali venku, ale ve svém soukromí. „Situace je zřejmá – když si někdo koupí pivo v kelímku a chce si ho vypít, musí si logicky sundat roušku. Tím se ale ve veřejném prostoru dostává do problémů. A na takové lidi se teď strážníci zaměří, nechceme nic podcenit,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský.

Krizový štáb dále informuje, že:

Magistrát prodlužuje do konce června nejen splatnost poplatku za psy, ale také splatnost poplatku za užívání veřejného prostranství a poplatku z pobytu.

Podporu osamělým seniorům nabízí také Maltézská pomoc – kdo si chce popovídat, může zavolat na telefonní číslo: 736 620 891.

V případě, že člověk s klinickými příznaky podstoupí testování na Covid-19, dostává se – bez ohledu na výsledek testu – do povinné čtrnáctidenní karantény. Pokud je jeho test pozitivní, dostávají se automaticky do dvoutýdenní karantény i osoby, žijící s ním v jedné domácnosti.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama