ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 10. 2014 16:46:45

Otevřený dopis předsedovi strany o volebních podvodech ČSSD v Petrovicích

Otevřený dopis předsedovi strany o volebních podvodech ČSSD v Petrovicích

Od roku 1989 jsem úspěšně prošel všemi komunálními volbami v Praze-Petrovicích a někdy to nebylo příjemné - ale stále "přituhuje"....,...

 Od roku 1989 jsem úspěšně prošel všemi komunálními volbami v Petrovicích a někdy to nebylo příjemné - ale stále "přituhuje". V těchto volbách už jsem se setkal skoro se vším - lži, nadávky, zneužívání obecních peněz pro volební agitaci (viz obrázek), ničení volebních plakátů ostatních stran, podvody, falšování podpisů, černé duše na kandidátkách.......o řešení posledních tří nešvarů jsem požádal předsedu ČSSD - neboť a právě jeho spolustraníci se k těmto metodám uchylují. Odezvy jsem se nedočkal - ono totiž, když se to nechá takzvaně "vyhnít", tak za týden už to nikoho zajímat nebude. Ale možná panu Sobotkovi křivdím - má toho moc - řídí stranu a vládu,  zasedá v zákonodárném sboru....a tak ho třeba můj dopis ani nezastihl. Snad ho dožene tímto způsobem - způsobem otevřeného dopisu......


Vážený pan
Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda ČSSD
Česká strana soc.demokratická
Lidový dům 
Hybernská 7
110 00 Praha 1

V Praze 5. října 2014
Vážený pane předsedo, 

obracíme se na Vás s žádostí o řešení situace před současnými komunálními volbami v obvodní organizaci ČSSD na Praze 15. S politováním musíme konstatovat, že v rámci OVV ČSSD Praha 15 přetrvávají praktiky, se kterými máme zásadní problém a v žádném případě je nemůžeme akceptovat.
Pro kandidaturu za naše hnutí pro volby do Zastupitelstva MČ Praha-Petrovice jsme oslovil mj. i pana Petra Kuhna. Pan Kuhn s kandidaturou za naše hnutí souhlasil s tím, že jako člena ČSSD ho nikdo již třetím rokem nezve na schůze a ani neplatí členské příspěvky a tudíž předpokládá, že jeho členství v ČSSD zaniklo dle článku 8, odstavce 1, písmena d) stanov ČSSD. Z tohoto důvodu - s čistým svědomím - podepsal 20. června t.r. i „Prohlášení kandidáta“, což - jak určitě víte - je doklad zásadního významu, pro volby předepsaný.
O to větší bylo naše (i jeho) překvapení, když jsme zjistili, že je zařazen na kandidátku pro volby do Zastupitelstva městské části Praha-Petrovice za ČSSD, a to bez jeho vědomí, bez podpisu jakéhokoliv dokumentu, či souhlasu s kandidaturou – Prohlášení kandidáta a po zániku jeho členství v ČSSD ve smyslu platných stanov! 
Z uvedeného je zřejmé, že Místní organizace ČSSD Praha-Petrovice pracuje s černými dušemi a podvádí při sestavování kandidátky a s největší pravděpodobností i padělala podpis na Prohlášení kandidáta.
Za uvedený stav jsme zcela logicky činili zodpovědného lídra petrovické kandidátky ČSSD - paní Helenu Stašákovou. Jelikož se domníváme, že lidé podobných vlastností by ve veřejné správě neměli působit, požádali jsme předsedu OVV ČSSD Praha 15 Ing. Karla Březinu o vyřazení paní Heleny Stašákové z kandidátní listiny ČSSD v Praze-Petrovicích. Vyřazení paní Stašákové z kandidátky jsme byli ochotni akceptovat jako dostatečné opatření pro poučení ostatních členů MO i paní Stašákové. Stav byl o to jednoduší, že jsme nakonec pana Kuhna využili a schválili pouze jako náhradníka naší kandidátky. 
Odpověď, kterou jsme po více než týdnu obdrželi z OVV, bohužel odpovídá obvyklému vyjádření vrcholového českého politika – a tudíž je zcela neuspokojivá. Jediné, co z vyjádření vyplývá, je fakt, že se OVV případem zabýval – a že není ochoten kohokoliv za spáchané podvody učinit odpovědným. Z uvedeného důvodu si dovolujeme požádat o adekvátní řešení osobně Vás, jako nepochybnou autoritu v rámci ČSSD. 

Očekáváme Vaši odpověď a zůstáváme s pozdravem

za místní organizaci politického hnutí Pro Prahu
Praha-Petrovice
Ing. Petr Říha 
předseda MO

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama