Ing. Petr Třešňák

  • Piráti
  • Karlovarský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.06.2019 10:29:00

Díky vyšším příjmům z poplatků budou města lépe nalézat zdroje

Díky vyšším příjmům z poplatků budou města lépe nalézat zdroje

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR přijala zákon o místních poplatcích, který zásadním způsobem mění hospodaření lázeňských měst.

 Piráti prosadili pozměňovací návrh, díky kterému získá mnoho měst a obcí další finanční prostředky do obecních rozpočtů, a to od návštěvníků a turistů.

Místní poplatek, který se od devadesátých let dosud nezměnil, zvyšuje vládní návrh z 15 na 50 korun. Povinnost hradit poplatek se nedotkne občanů, kteří přijíždí na pobyt hrazený zdravotní pojišťovnou.

Autor pozměňovacího návrhu Petr Třešňák uvedl: “Jedná se o zlepšení výběru lázeňského poplatku u měst, pro které je zásadní příjem z cestovního ruchu. Díky zvýšení příjmu bude pro města jednodušší nalézt zdroje na provoz lázeňských orchestrů, údržbu městských parků nebo kolonád. Původní vládní návrh předpokládal zastropování této poplatkové povinnosti na 65 let, ale společná poslanecká iniciativa moje a Jany Mračkové Vildumetzové tento strop zrušila. Díky tomu budou moci města financovat rozvoj infrastruktury pro lázeňské hosty.”

Zákon nabude účinnosti 1. ledna 2020. Nejen pro lázeňská města bude dnes přijatá varianta novely znamenat jednotky až desítky milionů korun navíc v ročních rozpočtech.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama