Ing. Petr Třešňák

  • Piráti
  • Karlovarský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.02.2020 13:04:00

Do správních rad zdravotních pojišťoven se dostanou i zástupci pojištěnců

Do správních rad zdravotních pojišťoven se dostanou i zástupci pojištěnců

Sněmovna ve třetím čtení podpořila návrh novely o zaměstnaneckých pojišťovnách, který umožní, aby se do správních rad zaměstnaneckých a oborových zdravotních pojišťoven dostali i zástupci pojištěnců.

 To byl jeden z ústředních bodů pirátského programu pro zdravotnictví. A to s ohledem na to, že správní rady určují dostupnost péče a hospodaří s částkou cca 130 miliard korun ročně z prostředků veřejného zdravotního pojišťění.

„Původní vládní novela, se kterou jsme nesouhlasili, byla ve druhém čtení pozměněna tak, aby byly odstraněny diskriminační podmínky volby a byla přidána možnost elektronické volby. Přiblížila se tak k původnímu pirátskému návrhu, který jsme představili již dříve a díky tomu jsme nyní novelu mohli podpořit,” uvádí místopředseda Výboru pro zdravotnictví Petr Třešňák.

Další návrhy, které Piráti předložili a měly vést k omezení střetu zájmů, byly Sněmovnou zamítnuty. „Chtěli jsme, aby stejná pravidla jako pro členy správních rad oborových zdravotních pojišťoven platily i pro členy správní rady VZP. Tento návrh neprošel, a tak možný střet zájmů u členů správní rady VZP bude bohužel přetrvávat i nadále. Nicméně mě to u současné vlády, která je téměř neustále ve střetu zájmu ani nepřekvapuje,” dodává Třešňák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama