Ing. Radek Lacko

  • ANO 2011
  • Hlavní město Praha
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.06.2018 14:01:00

Byty budou také pro seniory i handicapované

Byty budou také pro seniory i handicapované

Praha pomůže rodinám k novému bydlení. Městské části se dočkají téměř 500 nových bytů.

Celkem 487 nových bytů pro rodiny pomůže zrekonstruovat či postavit městským částem pražský magistrát. Dohromady vyčlení pro osm čtvrtí více jak 330 milionů korun. Největší podíl získá Praha 11, kde chce radnice revitalizovat multifunkční objekt „Sandra“. Lepší bydlení ale najdou lidé také v centru metropole.

Právě pro podobné účely byl v roce 2015 zřízen Fond rozvoje dostupného bydlení na území Prahy, který je tvořen zejména příjmy z prodeje bytových domů. Peníze následně magistrát poskytuje městským částem, které o ně zažádají, na rekonstrukci či výstavbu nových bytů.

Praha 3 má například k dispozici 298 bytů, které však nejsou v obyvatelném stavu. Desítky milionů korun z fondu však urychlí jejich rekonstrukci. Většina z nich bude navíc bezbariérových.„Jsem velice rád, že pomůžeme z Fondu financovat rekonstrukce 487 bytů v různých městských částech. Ty pomohou nejen mladým rodinám k dostupnému bydlení, ale také například seniorům nebo handicapovaným lidem, kteří mají často problémy najít ideální byt,“ řekl radní pro oblast bydlení Radek Lacko, který návrh na využití Fondu na úterním jednání Rady hl. m. Prahy předkládal. 

Kromě již zmíněných investic v Praze 3 a 11 za 250 milionů korun zajistí bydlení pro obyvatele Prahy také Praha 8. Ta na opravy přibližně padesátky bytů využije z Fondu 20 milionů korun. Ty pak budou sloužit výhradně k azylovému bydlení nebo pro seniory. Některé z bytů se také nacházejí v domech s pečovatelskou službou.

Další miliony využije také Praha 15, která chce dokončit rekonstrukci projektu v Herbenově ulici. Poslední čtyři městské části chtějí využít na podobné rekonstrukce celkem 59 milionů korun. Ty se budou týkat výstavby třetího pavilonu pro Centrum sociálních služeb v Běchovicích, úpravy a rekonstrukce Centra sociálních služeb v Březiněvsi, výstavby 26 bytů v Lysolajích a také výstavby bytového domu AKCÍZ v Ďáblicích. Poskytnutí finanční pomoci z Fondu ještě musí schválit pražské zastupitelstvo.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama