Ing. Radim Fiala

  • SPD
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.08.2019 7:37:00

Paní Ajša je skutečným symbolem odvahy

Paní Ajša je skutečným symbolem odvahy

Komentář na facebookovém profilu k situaci v Sýrii.

V Sýrii byla zahájena před několika dny velká ofenzíva Asadovy syrské armády proti islamistům na severu Sýrie v provincii Idlíb. Ofenzívy se účastní syrská armáda podporovaná ruským letectvem a ruskými speciálními silami. Islamisté jsou zde moderně vyzbrojeni, mají obranu budovanou několik let včetně rozsáhlého systému podzemních tunelů.

V posledních dnech také došlo k několika pokusům o útok na ruskou leteckou základnu pomocí raket a bezpilotních dronů. Islamisté široce používají sebevražedné útoky s pomocí těžce obrněných vozidel naložených velkým množstvím trhavin, kdy se snaží proniknou do sestavy útočících vojsk a odpálit nálož mezi vládními vojáky a technikou. Některá města a vesnice brání islamisté doslova do posledního muže.

Ofenzíva se přesto vyvíjí úspěšně a vládní síly postupují. Zásluhu na tom má nepochybně mimořádně účinná podpora ruského letectva. Rusové provádí až 70 náletů denně a vedou trvalý průzkum bojiště a zjišťování cílů.V oblasti obsazené islamisty působí česká ,,neziskovka“ Člověk v tísni, takže se nepochybně dočkáme v našich médiích informací o obětech, „nelidských ruských náletů“. Naštěstí už víme dobře, kdo je kdo v této válce.

Na konec jedno blahopřání do Sýrie. Manželka prezidenta Asada Ajša úspěšně ukončila onkologickou léčbu. Její nemoc byla nepochybně důsledkem stresu a vyčerpání. Paní Ajša ani v nejkritičtější době, kdy se bojovalo v Damašku, neopustila Sýrii, a je skutečným symbolem odvahy, s jakou Sýrie bojuje proti islamistické intervenci podporované ze zahraničí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama