Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.05.2018 15:58:35

Musíme přijmout proveditelnou strategii a nastavit splnitelné cíle

Musíme přijmout proveditelnou strategii a nastavit splnitelné cíle

Dne 22. května 2018 se v Bruselu uskutečnilo zasedání Rady ministrů pro vzdělávání a mládež.

Ministři jednali o roli vysokých škol při rozvoji regionů a podpoře podnikání. Dalším tématem byla politika mládeže v kontextu EU. Delegaci ČR vedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Ministři ve svých vystoupeních zdůraznili především význam vysokých škol a dalších institucí pro rozvoj regionů, důležitost spolupráce mezi vysokými školami, soukromým sektorem, místní samosprávou a výzkumnými institucemi. „Opakovaně také zaznělo, že je důležité zachovat autonomii vysokých škol a zajistit geografickou vyváženost momentálně vytvářené sítě evropských univerzit,“ uvedl ministr Plaga.

Ministři se také shodli, že je nutné zapojovat mladé lidi do politiky v oblasti mládeže a dalších oblastech. Zásadní je přitom vliv evropských programů jakými jsou například Erasmus+ nebo Evropský sbor solidarity.

„Česká republika považuje přípravu EU Strategie pro mládež po roce 2018 za jeden ze stěžejních úkolů evropské politiky mládeže. Musíme přijmout proveditelnou strategii a nastavit splnitelné cíle,“ uvedl ve svém vystoupení ministr Plaga.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout