Ing. Tomáš Jirsa, MBA

  • Český Krumlov
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.02.2016 6:29:00

Nad migrací nelze zavírat oči

Nad migrací nelze zavírat oči

Minulý týden jsem měl možnost účastnit se dvou mezinárodních setkání, resp. konferencí, k migrační krizi.

Závěr byl stejný: řeči, řeči, nutnost obrany evropských hodnot, demokracie a vlády práva. Společné evropské hodnoty a společná evropská akce jako řešení migrační krize. Ale také konstatování, že migrační vlna bude pokračovat, dokud se bude v Sýrii a Iráku válčit a dokud tam nedosáhneme míru.

Naše cesta k míru, která odpovídá evropským hodnotám, je jednání a usmiřování válčících skupin, nikoliv vojenská akce. Evropské elity opakují, že lidská práva jsou nedělitelná a musíme chránit bezpečnost občanů. Tedy i bezpečnost migrantů.

Evropa se zbláznila. Každý měsíc zasedá Evropská rada k migraci a výsledek je nula. Vedeme řeči a migranti doslova obsazují Evropu a my říkáme, že je to sice problém, ale pojďme, my vás budeme integrovat.

Evropská unie vyhlásila společný boj proti terorismu. Migrace je v rukou organizovaného zločinu a vypadá to, jako by organizovaný zločin nebyl součástí terorismu.

Výzvy a postoje téměř jednotné Visegrádské čtyřky nejsou zatím v Bruselu vyslyšeny. Nedivím se, že postup evropských elit radikalizuje část veřejnosti. Mne bezmocnost a bruselská politická korektnost radikalizuje také. Řecko buď musí nasadit k ochraně svých hranic armádu, nebo pro neplnění smluv musíme Řecko vyloučit ze Schengenského prostoru. Vždyť lze odtahovat lodě s migranty zpět a případné trosečníky po zachránění vysazovat v zemi nalodění. Austrálie to tak udělala a má klid. Není přece možné zavírat oči před nedodržováním závazku ochrany vnější hranice EU, dělat, že se nic neděje a přihlížet k ničení Evropy.

Avšak jakýkoliv krok zpět v dosažené evropské integraci, tedy například odchod Řecka ze Schengenu, je pro bruselské elity naprosté tabu. Dnes je přece již prokázané, že zhruba polovina migrantů jsou migranti ekonomičtí z bezpečných zemí, kteří tak zabírají místo pro ty, kteří by na azyl měli právo.

Začínám se klonit k tvrzení, že Evropská unie páchá sebevraždu v přímém přenosu. Obyvatelé Evropy se radikalizují a nečinnost evropských vůdců může mít pro Evropskou unii nedozírné následky.

Ing. Tomáš Jirsa, MBA
senátor PČR
krajský zastupitel
neuvolněný starosta města
místopředseda regionálního sdružení
předseda oblastního sdružení

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama