Ing. Tomáš Navrátil

  • ANO 2011
  • Opava
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,64. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.11.2019 19:06:00

Město chce prodat část Dukelských kasáren

Město chce prodat část Dukelských kasáren

Opavská radnice hledá zájemce, který by odkoupil část bývalých Dukelských kasáren a vybudoval zde převážně bytové domy.

V této části areálu by tak mohlo vyrůst až 300 nových bytů, ale i další občanská vybavenost či veřejné prostory. Jedná se o plochu zhruba 35 000 m2. Firmy mohou své nabídky posílat do konce ledna příštího roku.

„Chceme po zhruba deseti letech konečně dořešit tento nevyužitý, ale na druhou stranu velmi atraktivní prostor. Využít jeho blízkost středu města, obchodních center, nemocnice, železničního nádraží, velkých zaměstnavatelů a dalších důležitých institucí k výstavbě tolik potřebných nových bytů, které dnes v Opavě velmi citelně chybí. Radní proto schválili první krok, a to odprodej zadní části areálu, a to včetně starých budov určených k demolici,“ řekl primátor Tomáš Navrátil. Jedná se o prostor, který je za náměstíčkem tvořeným historickými budovami.

Návrhy by měly respektovat předchozí architektonickou studii Ateliéru 38 z roku 2017. Ta počítala s výstavbou domů o maximálně šesti nadzemních podlažích pro převážně bytovou zástavbu, dále s veřejně přístupnou zelení, službami a veřejným prostorem. Celý areál by pak měl být volně přístupný, vznikla by zde další městská čtvrť. „Oproti předchozímu záměru schválenému bývalým vedením města chceme tuto část prodat včetně budov, které jsou určeny k demolici. Jedná se o bývalé jídelny, sklady či garáže, které nemají ani historickou, ani architektonickou cenu,“ uvedl primátor.

Komise bude vybírat z jednotlivých podaných návrhů, důraz bude kladen na předložené vizualizace. „Vybereme ten, který se nám bude nejvíce líbit. Chceme, aby zde vzniklo pěkné a hodnotné místo k životu,“ dodal primátor. Město v poslední době prověřilo stav infrastruktury potřebné k dodávce energií. Ta by měla být bez problémů. Počítá se s tím, že hotovo by mělo být do roku 2025.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout