Ing. Tomáš Raždík

  • JAP
  • Ostrava
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

4. 2. 2019 21:11:34

Politická neutralita opět zapomenuta

Politická neutralita opět zapomenuta

Česká Vláda dnes uznala předsedu venezuelského parlamentu Guaidóa za prozatímního prezidenta země a to na základě návrhu ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Jeden člověk určil, kdo bude prezidentem celé Venezuely. Tomu říkám "demokracie".

Mimochodem nikde jsem se nedočetl, na základě jakých dokumentů a faktů se pan Petříček rozhodnul. Opět slepě následujeme USA? Opět se připojíme ke svržení zlého diktátora bez důkazů? Opět má Západ problém s demokracií v ropné zemi? Jako v Iráku? Nebo jako v roce 2011 v Libyi? Dříve fungující země s největším růstem indexu lidského rozvoje v celé Africe. Dnes rozvrácená země jejíž ropu prodává bůhví kdo, bůhví komu, a přes kterou se do Evropy hrnou hordy migrantů. Tohle je ta demokracie podle Západu?


Co na to Švýcarsko?

Jako vždy se čeští politici neváhájí vměšovat do čehokoli za našimi hranicemi a příklad švýcarské neutrality důsledně ignorují. Ano, švýcaři, jako v mnoha jiných případech, i dnes zůstali v této věci neutrální.


Až se budeme ptát, proč se švýcarům tak daří, proč jsou tak dlouhodobě stabilní a prosperující zemí, vzpomeňme si na politickou neutralitu. Zeptejme se proč USA, které intervenují po celém světě a jak říkají: "suplují funkci světové policie" jsou nejzadluženější zemí v historii světa. Zeptejme se proč zkolaboval Sovětský svaz, který sponzoroval komunistické režimy v půlce světa. Zeptejme se, zda raději nechceme být politicky neutrální zemí.Zdroje:

https://www.bluewin.ch/de/news/international/ruckendeckung-fur-guaido-aus-europa-209806.html

http://www.undp.org/content/undp/en/home/librarypage/hdr/human_developmentreport2011.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vojensk%C3%A1_intervence_v_Libyi


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama