Ing. Václav Novotný

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,62. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.04.2017 12:32:00

Vměšování do práce odborníků má za následek další tříleté zpoždění územního plán

Vměšování do práce odborníků má za následek další tříleté zpoždění územního plán

Prohlášení klubu zastupitelů TOP 09 a nezávislých k harmonogramu pořizování Územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitního plánu).

 Aby nedošlo k dalšímu nezodpovědnému hazardování s účinností nového Metropolitního plánu, budeme na dnešním jednání ZHMP hlasovat pro tento návrh.

“To, že tady dnes řešíme otázku posunutí účinnosti tohoto pro Prahu tak klíčového dokumentu až na rok 2023, je vinou členů současné vládnoucí koalice. Za naší vlády jsme počítali s rokem 2020 a naše odhady byly velmi realistické. Bohužel jsme ale během loňského roku byli svědky celkové destabilizace IPRu a politického vměšování do práce odborníků. Což má za následek další tříleté zpoždění,” uvedl Václav Novotný, předseda klubu TOP 09 a nezávislých.

Poté co stávající Rada hlavního města v září loňského roku naprosto nezodpovědně odvolala tehdejšího ředitele IPRu Petra Hlaváčka, došlo na několik měsíců k paralyzování celé instituce a rozpadu pracovního týmu, který na Metropolitním plánu několik let usilovně pracoval. Fakticky tak vzniklo několikaměsíční vakuum, kdy nebylo jasné, kdo bude v práci na Metropolitním plánu pokračovat. To, že na tomto dokumentu v současnosti pracuje stejný tým odborníků, je jen dalším důkazem toho, jak nezodpovědné a nekoncepční personální a politické kroky současná vládní koalice činila a činí. Celý proces projednání, vypořádání došlých připomínek a finální schvalování tak potrvá ještě minimálně dalších šest let.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama