Ing. Vladimír Derner

  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2019 11:43:00

Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

Královéhradecký kraj přerozdělí poskytovatelům sociálních služeb rezervu více jak 142 milionů korun z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Dalších 27 milionů korun poputuje na stejné účely z krajského dotačního programu. V pondělí o tom rozhodla Rada Královéhradeckého kraje, návrhy ještě musí schválit zastupitelé 6. května.

Loni Královéhradecký kraj požádal ministerstvo práce a sociálních věcí o dotaci téměř 826 milionů korun na podporu sociálních služeb v regionu. „Většinu peněz, které nám stát poskytl, jsme rozdělili mezi příspěvkové a neziskové organizace. Zbylých 142 milionů korun využijeme k pokrytí provozních výdajů našich sociálních zařízení,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí s tím, že k úplnému pokrytí potřeb sociálních služeb chybí kraji přibližně 100 milionů korun, o kterých probíhají momentálně jednání s Asociací krajů ČR, ministerstvem práce a sociální věcí a ministerstvem financí.

Vedle toho kraj v létě vyhlásí nový dotační program na podporu sociálních služeb. „Od 1. do 31. července budou moci poskytovatelé sociálních služeb požádat o krajskou dotaci na zajištění potřeb osob ohrožených sociálním vyloučením žijících na území našeho kraje. Připraveno na to máme 27 milionů korun,“ dodal náměstek Vladimír Derner.

Návrhy rozdělení rezervy i vypsání krajského dotačního programu ještě bude schvalovat Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje 6. května.

Královéhradecký kraj získal loňský rok od ministerstva práce a sociálních věcí na podporu sociálních služeb přes 782 milionů korun, což je oproti letošnímu roku méně o 44 milionů korun.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout