ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.02.2016 14:38:00

Nechceme, aby Praha 3 byla bojištěm levicových a pravicových extremistů

Nechceme, aby Praha 3 byla bojištěm levicových a pravicových extremistů

V budově Jeseniova č. 60, kterou užívá Autonomní sociální centrum Klinika, došlo dne 6. 2. 2016 k incidentu, kdy byla rozbita okna a do vnitřních prostor byla vhozena pyrotechnika.

Rozhodně odsuzujeme jakoukoliv formu násilí. Fenomén uprchlické krize nelze řešit v rovině emocí a polarizovat společnost s vidinou získávání snadných politických bodů. Je třeba přikročit k hledání racionálního řešení, protože žijeme ve středu Evropy a řešení tohoto problému není rozhodně černobílé.

Na jedné straně v ulicích vidíme extrém vedený strachem a nenávistí, na straně druhé až naivní vstřícnost. Řešení uprchlické otázky se nesmí přenášet do ulic a ohrožovat bezpečnost našich občanů.

Objekt v Jeseniově ulici č. 60 v loňském roce nesystémově pronajal Úřad státu ve věcech majetkových soukromé osobě, která jej poskytla Autonomnímu sociálnímu centru Klinika, které nemá právní subjektivitu. S uživateli Kliniky se setkáváme většinou na zasedáních Zastupitelstva městské části Praha 3, kam přicházejí s žádostí o politickou podporu tohoto projektu, přestože deklarují svoji nezávislost na systému zastupitelské demokracie.

Apelujeme na politickou reprezentaci naší země, na ministerstvo financí a jemu podřízený Úřad státu ve věcech majetkových a žádáme, aby se urychleně eliminovaly praktiky nerespektující zákony ČR. Incident, který se nyní týká Prahy 3, se nesmí opakovat. Žádáme o pomoc, aby se občané naší městské části mohli cítit opět bezpečně.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama