ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.09.2018 20:19:32

Pražané nemají kde bydlet a Zelení sem lákají běžence

Pražané nemají kde bydlet a Zelení sem lákají běžence

Zelení vyrazili do voleb s novinkou: navrhují v Praze ubytovat pět tisíc uprchlíků. Přitom ubytovacích kapacit v hlavním městě je málo a na bydlení často nemají ani sami Pražané. Ubytují snad Zelení imigranty u sebe doma? Nebo u Matěje Stropnického n

Podle Zelených by tisíce migrantů zaplnily volná pracovní místa v Praze. Už ale nenabízejí relevantní řešení toho, kde by zmínění běženci měli bydlet. Přitom právě nedostatek ubytovací kapacity je jedním z největších problémů v hlavním městě.

Zelení zapomínají, že právě oni sedí ve stávající koalici, která je zodpovědná za současnou krizi v bydlení. Pět tisíc běženců by v reálu zabralo třetinu ubytovací kapacity, která za jejich funkčního období vznikla.

„Zelení chtějí přijímat tisíce uprchlíků. Pravděpodobně Matěj Stropnický potřebuje dotace na opravu svého zámku, kde by je mohl ubytovat. Pro tuto svou myšlenku obětuje nás všechny,” kritizuje návrh Zelených starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která kandiduje za hnutí Starostové pro Prahu jako trojka do pražského zastupitelstva. „Nedopustím, aby Zelení zase ubytovávali migranty v Klinice na Žižkově,” dodává.

Zároveň upozorňuje, že by v případě ubytovávání cizinců bylo zapotřebí změnit rozpočtové určení daní. „V Praze je přihlášeno k trvalému pobytu asi 150 tisíc cizinců, kteří platí daně státu. Praha by za ně mohla dostávat 4 až 5 miliard ročně, pokud se změní legislativa. V současnosti totiž města dostávají od státu peníze jen za občany ČR, ale za trvale hlášené cizince, kteří konzumují vše, co města a obce nabízejí, nedostvají od státu nic,” uzavřela.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama