Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 2. 2020 6:32:00

3. a 4. vlna EET se blíží

3. a 4. vlna EET se blíží

Komentář na facebookovém profilu k 3. a 4. vlně EET

 EET je symbolem atmosféry, kdy je na každého živnostníka preventivně pohlíženo jako na podezřelého. Je to jako ponechání celé třídy po škole jen proto, že v hodině vyrušoval jediný žák. EET je on-line kontrolou, kterou stát uvalil na živnostníky s podmínkou, že živnostníci jí sami na sebe budou zajišťovat a platit.

Tato kontrola navíc přinesla spoustu nepřiměřených pokut za administrativní pochybení, nikoliv za snahu vyhnout se placení daní. Pokuty jsou tak dávány za absurdity typu nepřenastavení času z letního na zimní nebo za vydání souhrnné účtenky ke stolu.

Stát tímto podnikatelské prostředí nenarovnává, ale naopak vytváří nepřátelské prostředí pro podnikání.

Vláda hnutí ANO si chtěla lépe obhájit rozšíření EET, proto zároveň přišla se snížením některých sazeb DPH, které prý ulehčí dotčeným živnostníkům. Všichni víme, jak tento marketingový tah dopadl. Ze snížení DPH na pivo je naprostý guláš. Pro kadeřnice to žádná pomoc také není, protože naprostá většina z nich nejsou plátci DPH.

O nutných nákladech, které musí podnikatelé na zavedení EET zaplatit, ministerstvo financí decetně mlčí, ale právě tyto náklady povedou ke zvýšení cen pro konečné zákazníky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama