Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 10. 2019 14:04:00

Chybí mi náhradní plán na řešení ekologických zátěží

Chybí mi náhradní plán na řešení ekologických zátěží

Komentář na facebookovém profilu k jednání vlády stran stažení peněz z ochrany půdní vody

Čtvrteční interpelace slouží i k tomu, abychom se mohli ministrů zeptat i na regionální problémy.

Zaskočilo mě rozhodnutí ministra průmyslu a obchodu, který navrhuje vládě, aby stáhla zpět čtvrt miliardy korun, které před dvěma lety vyčlenila na opatření ochrany půdních vod v Kladně a jejich zabezpečení před kontaminací, zejména z ekologicky znečištěné lokality bývalých železáren Poldi.

Podle studií se pod Kladnem nachází až 170 milionu kubíků vody. Podle analýzy rizik, kterou si nechalo v minulých letech zpracovat město Kladno, ukázala, že zemina na části pozemků hutí obsahuje agresivní látky. A původní plán vlády byl zastavit stoupání vody, aby nedošlo k jejímu kontaktu se zamořenou zeminou a tím nedošlo ke kontaminaci.

Proto jsem se na to v rámci interpelací zeptal. Bohužel mě odpověď neuspokojila, protože mi chybí náhradní plán na řešení ekologických zátěží.

Blíže v připojeném článku ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout