Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.03.2020 12:11:00

Státní rozpočet vykazuje meziročně nejhorší výsledky od roku 1993

Státní rozpočet vykazuje meziročně nejhorší výsledky od roku 1993

Komentář na facebookovém profilu k rozpočtu

Státní rozpočet vykazuje meziročně nejhorší výsledky od roku 1993.

Jsme sice na začátku roku, ale výsledky prvních dvou měsíců jsou dalším varovně zdviženým prstem nad stavem státních financí.

Potvrzuje se tak i konstatování Nejvyššího kontrolního úřadu, který nad výsledky státního rozpočtu za rok 2018 (!) zkonstatoval, že státní rozpočet je na případnou recesi připraven hůře, než před deseti lety.

To jsme to dopracovali po šesti letech řízení ministerstva financí hnutím ANO, které promarnilo obrovskou výhodu plynoucí z dob ekonomického růstu. Ministři financí za hnutí ANO nijak nestabilizovali státní finance. Naopak vytvořili díry v rozpočtu, které lepí utrácením rezerv, rozprodáváním státních zásob kovů a ponecháváním si peněz živnostníků déle na státních účtech, ale to nejde dělat do nekonečna.

Ekonomika stále mírně roste, ale můžeme očekávat vliv ochlazení ekonomiky Německa a také negativní dopady epidemie koronaviru do globální ekonomiky. To vše ještě prohloubí deficit českých státních financí.

ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama