Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.07.2021 20:06:00

Středočeši by se neměli v Praze cítit jako nezvaní hosté

Středočeši by se neměli v Praze cítit jako nezvaní hosté

Komentář na facebookovém profilu k plánům pražského magistrátu na zavedení mýta a zdražování parkovného

 Snaha magistrátu zavést v Praze mýto se může zdát jako velmi moderní. Pochopitelně jsme se ale s mýtem potkávali už dávno ve starověku a středověku.

Poněkud mě pobavilo, samozřejmě, co o mýtu říká už Ottův slovník naučný:
„Mýta — jakožto poplatky vybírané na silnicích, mostech a přívozech a nazývané též cly — bývala ve středověku značným zdrojem vrchnostenských financí. Nepohlíželo se na ně se stanoviska národohospodářského, nýbrž fiskálního. Účelem jich vybírání mělo býti sice stavění a udržování cest, silnic, mostů a přívozů, vůbec péče o řádnou komunikaci, avšak ve skutečnosti zneužíváno jich bylo často jen k obohacení osoby oprávněné.“

Nevím přesně, jestli se magistrát snahou o zavedení mýta snaží sám sebe nějak obohatit nebo má prostě zálibu v metodách dopravy před vynálezem automobilu, ale myslím si, že ani jedno v současnosti Praha nepotřebuje. Co Praha potřebuje je dokončení okruhu a síť velkokapacitních parkovišť. My, Středočeši, bychom se snad neměli v Praze cítit jako nezvaní hosté. Máme v Praze zaměstnání, rodiny, přátelé, povinnosti i radosti. A ne aby nám hned při příjezdu někdo sahal hlouběji do kapsy. Bohužel i zpráva o tom, že pražská koalice zvedne od srpna cenu na většině záchytných parkovišť, dosvědčuje tento smutný fakt.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama