Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22. 10. 2019 15:12:01 - katuše

rodičovská

1. Pokud nebude nyní schválen daňový balíček, znamená to, že se od příštího roku nezvýší rodičovská? To vám přijde fér? Nebo máte nějaký lepší plán, jak rodičům pomoci?
2. I když se příspěvek zvýší, jaký to má pro OSVČ smysl, když nemůže měsíčně pobírat než 7.600? Proč se limit taky nenavýší? Proč chcete opět diskriminovat OSVČ?
3. Je pravda, že si na mateřské mohu přivydělávat na DPP či DPČ, aniž bych ztratila nárok na výplatu mateřské?
Přijde vám lepší, když lidé budou na dávkách než když si vydělávají jako OSVČ? Jestli ne, tak proč lidé bez práce mají větší dávky než OSVČ?! Přeci kdybyste chtěli, tak jste to mohli změnit, když jste byli ve vládě nebo jaiko opozice předložit nějaký jiný návrh.
S díky, Katka

Odpověď

6. 11. 2019 13:47:48 - Ing. Vojtěch Munzar
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz a odpovím rovněž v bodech. 
1. Daňový balíček a navýšení rodičovského příspěvku jsou dva rozdílné návrhy. Proto spolu do jisté míry nesouvisí. Rodičovská tak může být navýšena, i když nebude hlasován daňový balíček. 2. Není zcela pravda, co píšete. I u OSVČ se výše příspěvku počítá stejně jako u zaměstnanců čili z vyměřovacího základu. Je ovšem pravda, že pokud je tento základ příliš nízký, není možné, aby OSVČ vyčerpal tento příspěvek dříve, a je proto rovnoměrně rozdělen. Se zvýšením rodičovské, by se tak i tento měsíční příspěvek zvýšil. 3. Tuto otázku doporučuji směřovat na Správu sociálního zabezpečení, případně na pracovní úřad, kde Vám poradí daleko lépe, jak si můžete při pobírání "mateřské" přivydělat.