Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.08.2020 10:44:00

Andrej Babiš bude jednat s ministry o rozpočtu, jakékoliv parametry chybí

Andrej Babiš bude jednat s ministry o rozpočtu, jakékoliv parametry chybí

Premiér má dnes jednat na ministerstvu financí s ministry o rozpočtu na příští rok.

 Děje se tak ve chvíli, kdy nejsou stanoveny základní parametry rozpočtu a ODS se obává, že půjde o hitparádu předvolebních dárečků, jak ukázalo trumfování ANO a ČSSD v představě o růstu důchodů.

„Zatímco jiná témata nechala Andreje Babiše na dovolené v klidu, okamžitou reakci vyvolalo prohlášení Jana Hamáčka o představě růstu důchodů o 5 tisíc korun, na což kontroval premiér přihozením další tisícovky. Stejný přístup se dá čekat i v případě celého rozpočtu pro volební rok, zvláště jako záchrana po podzimních volbách, kde se očekává ztráta pozic ANO v některých krajích,“ uvádí Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS a 1. místopředseda strany a dodává:

„Červencový výsledek státního rozpočtu vykazuje deficit 205 miliard, ale samo ministerstvo uvádí, že dopad koronaviru činí jen polovinu a celých 97,2 miliard je výsledkem špatného hospodaření vlády. Protože nevidím ani sebemenší snahu hledat úsporu, byť jen jedinou korunu, a naopak ministři se předhání v nápadech na další výdaje, dá se očekávat další mnohasetmiliardové zadlužení Čechů i v příštím roce. K 50 tisícům na osobu dluhu z tohoto roku tak přibude podobně hrozivé číslo zřejmě i v roce 2021.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama