Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.12.2018 19:13:00

Náš návrh na zvýšení výdajových paušálů jsme prosadili v rozpočtovém výboru

Náš návrh na zvýšení výdajových paušálů jsme prosadili v rozpočtovém výboru

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny na dnešním jednání podpořil návrh ODS na zvýšení výdajových paušálů na 2 mil. Kč.

„Je dobře, že koaliční poslanci změnili názor a že si paní ministryně, dle svých slov, nastudovala situaci živnostníků a návrh ODS na zvýšení výdajových paušálů na rozpočtovém výboru tentokrát podpořili. Kdyby si více nastudovali i situaci zaměstnanců a zaměstnavatelů, určitě by hlasovali i pro náš návrh na zavedení 15% sazby z hrubé mzdy, který rozpočtovým výborem naopak neprošel,“ uvedl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Návrh na zrušení superhrubé mzdy by znamenal zvýšení čistých mezd zaměstnanců o 7 %.

„Návrat limitu daňových výdajových paušálů pro OSVČ prosazujeme od začátku. Stát by si měl samostatných a aktivních lidí vážit a zbytečně je nezatěžovat daňovou byrokracií i vysokými daněmi. Škoda jen, že náš návrh neprošel napoprvé, znamenalo by to, že by tento 2milionový limit platil i v letošním roce. Vzhledem k průběhu projednávání očekáváme opětovné zvýšení paušálu bohužel až od roku 2019,“ dodal člen rozpočtového výboru a jeden z předkladatelů návrhu Vojtěch Munzar.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout