Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • ministr financí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.05.2022 13:39:00

Naše vláda postupuje jako tým

Naše vláda postupuje jako tým

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 k zákonu o daních z příjmů

 Omlouvám se panu předsedovi Nytrovi, protože to jméno se rozsvítilo až po té, co jsem se přihlásil. Nejdřív k tomu legislativnímu procesu. Ano, sněmovna je plná obstrukcí, nicméně zákon umožňuje opozice zablokovat zrychlené projednávání. A opozice tohoto svého práva nevyužila. Tak kdyby opozice považovala za potřebné, abychom prošli všechna tři čtení, tak to měla plně ve svých rukou. To většina prostě neovlivní. Dva poslanecké kluby mohou zablokovat to zrychlené projednávání.

Ta druhá věc, já to zapomněl říct, ale chtěl bych to uvést nebo doplnit, tu svoji informaci k té silniční dani. I u těch, kterým zůstane povinnost, jim zjednodušujeme byrokratické povinnosti. Ruší se registrace k dani, ruší se platba záloh, takže se nebude platit pětkrát za rok, ale jednou. A na vozidla s nulovou sazbou, za vozidla s nulovou sazbou se nemusí podávat daňové přiznání, což doposud platilo. A naše vláda postupuje jako tým.

Není to první návrh zákona, na kterém spolupracovala nějaká ministerstva. Za pár týdnů nebo dnů tady budu obhajovat zákon o veřejném zdravotním pojištění a platbu za státní pojištěnce, kde zase na tom spolupracovala dvě ministerstva. Já se ve funkci předkladatele, na rozdíl od mé kolegyně, paní ministryně Hubáčkové, kdyby ty pozměňovací návrhy směřovaly k těm daňovým zákonům, tak věřím, že ona by respektovala můj názor. A já v této chvíli, jako předkladatel, budu respektovat názor paní ministryně, protože ty pozměňovací návrhy, nebo tento pozměňovací návrh, se vztahuje k návrhu změny zákona o ochraně ovzduší.

Tolik na vysvětlenou přístupu předkladatele k těm pozměňovacím návrhům. Aniž bych jakkoliv, stejně jako paní ministryně, zpochybňoval obsah toho pozměňovacího návrhu, taky včera mí kolegové dali kladné stanovisko na hospodářském výboru, které před tím se mnou konzultovali.

Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama