Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 7. 2020 21:24:00

Premiér musí informovat, jak se mu podařilo vyjednat podporu českému jádru

Premiér musí informovat, jak se mu podařilo vyjednat podporu českému jádru

Vláda bude jednat o jádru, Babiš neinformoval, jak v Bruselu naplňuje požadavek z usnesení sněmovny na podporu jádra.

Vláda dnes bude jednat o financování nového jaderného bloku a také o postupu k zajištění podpory Evropské komise. Ačkoliv premiér Babiš od pátku jedná v Bruselu o fondu obnovy a rozpočtu EU, o výsledku vyjednání podpory jádra nejsou žádné zprávy. Přitom je k tomu Babiš zavázán usnesením Poslanecké sněmovny, které navrhl Jan Skopeček (ODS).

„Až bude dnes vláda projednávat body týkající se výstavby nového jaderného zdroje, měl by premiér přinést zásadní informaci, jak se mu podařilo vyjednat podporu českému jádru. K tomu jej zavázalo usnesení Poslanecké sněmovny*,“ říká Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS a 1. místopředseda strany a dodává: „Pokud nebude jádro akceptováno jako čistý zdroj, k čemuž máme nyní poslední šanci, budeme mít v budoucnu ztíženo jak financování výstavby, tak problematičtější bude i samotné prosazení výstavby ve vztahu k dalším zemím.“

*Usnesení Poslanecké sněmovny na návrh Jana Skopečka (ODS): „Ukládá předsedovi vlády, aby při vyjednávání o tzv. plánu obnovy při vyjednávání kompromisu prosadil zařazení jádra mezi čisté zdroje energie“.

Usnesení podpořili poslanci napříč všemi kluby – výsledky hlasování ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama