Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.04.2020 12:31:00

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

Ve čtvrtek v osm ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca dvou hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po 700 doručených žádostech.

 Na jednu tak připadá 2,1 milionu. Samotné vyplnění formulářů zabralo přes dvě hodiny, fakticky tak došlo k vyčerpání v řádu minut.
  • Vyplnění formulářů zabralo více jak 2 hodiny
  • Prostředky byly vyčerpány ani ne po 3 hodinách
  • Další kolo pomoci bude 20. dubna

„Obrátil se na mě majitel firmy dávající práci 8 lidem. Dopředu jednal se svou bankou, měl připravené podklady a čekal na zveřejnění formulářů, které nebyly dopředu známy. Jejich vyplnění za okamžité asistence bankéře zabralo 2,5 hodiny. Obratem přišla z banky odpověď, že alokované peníze byly už v 11 hodin vyčerpány. Další kolo žádostí má být vypsáno 20. dubna a nyní podané žádosti se nebudou akceptovat.

Je naprosto nepřijatelné, jakým způsobem vláda přistupuje k záchraně podnikatelského sektoru a zaměstnanců v něm. Ministr Havlíček mluví o miliardách, které mají podnikatelům pomoci. Místo toho vidíme odfláknutý návrh pro OSVČ, a směšnou částku pro podniky. Jak je možné, že po 3 hodinách nejsou prostředky pro pomoc firmám, kterým stát zavřel provozy nebo kterých se situace zásadně dotkla? Na co mají podnikatelé 18 dnů čekat? A kolik bude peněz k dispozici v dalším kole? Kde je těch 33 miliard, které uvolnila na pomoc malým a středním podnikům EU?“ říká Zbyněk Stanjura, 1. místopředseda ODS.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama