Ing. Zdeněk Štefek

Zastupitel SČkraje,kandidát do EP,Objednatel/zhotovitel:KSČM
  • KSČM
  • Středočeský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.09.2017 9:51:31

Naletíme na sliby?

Naletíme na sliby?

Tak se nám politici kasají, jak po volbách bude s nimi opět lépe, jak většina občanů, což jsou lidé s podprůměrnými příjmy, bude mít více peněz, více možností, větší šance, více jistot a konečně i bezpečí.

Tak se nám politici kasají, jak po volbách bude s nimi opět lépe, jak většina občanů, což jsou lidé s podprůměrnými příjmy, bude mít více peněz, více možností, větší šance, více jistot a konečně i bezpečí. Vládní strany se dokonce předhánějí, kdo komu zvýší více mzdy a v posledním roce se i roztrhl pytel s alespoň minimálním navyšováním mezd v řadě oblastí. Zkrátka, volby se blíží, a když se ekonomice dočasně daří, tak se snad za pár tisíc navíc zapomene na to, že jsme stále levnou pracovní silou, kolonií, montovnou a odbytištěm, pro které je určeno zboží druhé kategorie.

Neměli bychom ale ani zapomínat, co jednotlivé strany skutečně v posledních letech dělaly, jaké dopady měla jejich rozhodnutí na náš život. A to i na úrovni nižší, třeba u krajů. Mnozí politici z krajů navíc kandidují i do Sněmovny. Můžete namítnout, že když mají plný úvazek v kraji a další třeba ve svém městě, třetí úvazek již nemohou vykonávat naplno a moc věcí zhoršit nestačí, ale odmávat škrt dle stranické linie zvládnou určitě, to mi věřte.

Ve Středočeském kraji se po dlouhých 8 letech pravice podařilo za podpory KSČM prosadit během dvou období řadu opatření, která pomohla důstojněji žít zejména lidem s podprůměrnými příjmy, seniorům, úplným i neúplným rodinám s dětmi.

Propláceli jsme jako jediný kraj zdravotní poplatky u lékaře od roku 2009 až do jejich zrušení koncem roku 2014 a do konce minulého volebního období i dosud trvající poplatky na lékařské i zubní pohotovosti.   

Abychom rozšířili přístupnost vzdělání i chudším rodinám, propláceli jsme žákovské jízdné. Žákům, učňům a studentům sloužilo na pokrytí nákladů na dojíždění do školy. Další prostředky jsme vynakládali na učňovská stipendia a v programu jsme měli i další připravované úlevy, třeba jízdné pro seniory zdarma nebo slevové karty.

Po krajských volbách však nová koalice složená z ANO, ODS, STAN a odpadlíků od TOP09 zmiňovaná opatření bez náhrady zrušila a i v dalších krocích dala na vědomí, na čí straně stojí. Třeba ve zdravotnictví začala pod záminkou hledání úspor šetřit na nepravém místě, na porcích a kvalitě stravování, na čisticích prostředcích, což má přímé dopady na personál i pacienty. Na ty bohaté ve zprivatizovaných zařízeních či v nadstandardních pokojích tedy určitě ne.

A na obdobné kroky se chystají i na celostátní úrovni. Jen si poslechněme diskuse, kde se brojí pro znovuzavedení poplatků, pro další platby ve zdravotnictví, když už se o něm bavíme. Jen si poslechněme diskuse o nutnosti dalších ekonomických opatření, které mají přesouvat zdroje a šance od chudnoucí menšiny k bohatnoucí menšině, od nového druhého důchodového pilíře přes odmítání daňové progrese až třeba po zrušení povinné péče o předškolní děti.

Podzimní volby zkrátka rozhodnou o mnohém. Víme, co vše je v sázce, i ze zkušeností z krajů a obcí. Že s líbivými hesly, vyladěným PíÁr a s hezkými tvářičkami můžeme ve skutečnosti přijít i o další řadu sociálních výdobytků, které prosadili dokonce už naši dědové. A můžeme přijít dokonce i o mír… Získejme tedy co nejvíce lidí pro naši stranu, pro KSČM.  

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama