Ing. Zdeněk Štefek

stínový ministr kultury KSČM, objednatel/zhotovitel KSČM
  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 5. 2013 11:49:41

Startuje stavba roku 2013

Startuje stavba roku 2013

Jaká je úroveň našeho stavitelství a architektury?

Soutěžení vždy motivuje.  I v českém stavebnictví, které je poslední roky poněkud v útlumu. V útlumu svého objemu, samozřejmě, ekonomická krize si svou daň vybírá všude. Ale i přesto vznikají velice kvalitní projekty, které jsou následně realizovány a jejichž úroveň může obdivovat nejen odborná, ale i laická veřejnost.

Vedle různých soutěží typu Miss všeho fungují i soutěže, které mají za cíl seznámit nejširší veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury.  Vysokou laťku nasadila minulý rok akce Stavba roku, která měla i své krajské mutace. Krajskou verzi soutěže, kterou vyhlašuje  Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, podpořil tehdy i Středočeský kraj. 

Tehdy odborná porota rozhodla, že titul Stavba roku Středočeského kraje získá projekt Revitalizace historického jádra města Slaný, Cenu hejtmana získala naopak realizace svým plošným rozsahem ojedinělá Rekonstrukce ulic a dlažeb historického jádra města Kutná Hora. Cenu veřejnosti pak získala Nová radnice Milovice. 

I letošní rok má kraj tu čest se na druhém ročníku regionální soutěže podílet. Soutěž je vypsána na podporu kvalitních realizací staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.  Do soutěže se mohou hlásit stavby všeho druhu: nové i rekonstrukce, urbanistické realizace i úpravy krajiny, pozemní stavby – bytové i nebytové budovy, inženýrské stavby – stavby veřejné infrastruktury dopravní i technické, energetické i vodohospodářské stavby (podrobné informace a podmínky soutěže naleznete na www.stavbaroku.cz). 

Věřím, že opět, po roce, uvidíme, že máme šikovné hlavy a ruce a že máme nejen naším občanům, ale i světu co ukázat a nabídnout.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama