Ing. Zdeněk Štefek

Zastupitel SČkraje,kandidát do EP,Objednatel/zhotovitel:KSČM
  • KSČM
  • Středočeský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 6. 2017 13:30:25

Středočeská zemětřesení

Středočeská zemětřesení

Programové prohlášení Rady Středočeského kraje zní líbivě. Třeba pasáže "nebudeme zvyšovat počet úřednických postů", »prověříme využívání externích služeb krajským úřadem", "výběrová řízení budou připravována a administrována především zaměstnanci"

Programové prohlášení Rady Středočeského kraje zní líbivě. Třeba pasáže "nebudeme zvyšovat počet úřednických postů", »prověříme využívání externích služeb krajským úřadem", "výběrová řízení budou připravována a administrována především zaměstnanci krajského úřadu", "budeme usilovat o snížení administrativních a provozních výdajů krajského úřadu" atd. Ale realita bohužel za sliby více než pokulhává.

První vlaštovkou byl vyšší počet uvolněných zastupitelů kraje. A po nástupu nové koalice začalo docházet i k procesu "obměny zaměstnanců". Jen od listopadu do dubna nastoupilo 80 nových lidí, zejména na vyšší pozice. Na analýzu toho, zda dosavadní zaměstnanci byli skuteční odborníci a i nadále by přinesli kraji užitek, jistě čas nebyl, takže šlo spíše o politické rozhodování, ne o rozhodování na základě kvalit zaměstnance.

Na posledním zastupitelstvu si koalice navíc odsouhlasila navýšení počtu úředníků z 667 o 27 míst na 692. Bude to stát s odvody 15 milionů korun. Když se podíváme na konkrétní pozice, nejsou to místa, která by ulehčila komunikaci občanů s úřadem posílením přímých kontaktů, ale zejména lépe placená místa vedoucích a také místa posilující mediální výstupy krajské koalice (k tomu ostatně slouží i dalších šest milionů schválených na spolupráci s TV Praha).  Takovéto navýšení, které není vyvoláno přenesením dalších agend na krajský úřad, je v evidentním rozporu s předvolebními sliby koaličních stran.

Stejně tak vnímám jako rozpor se sliby navýšení prostředků na externí analýzy, konzultační a poradenské služby v objemu pět milionů korun.

Ale ani to není všechno. Zastupitelstvo také schválilo změnu zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic, která zároveň přenáší přes navyšování počtu úředníků na kraji další investiční a související činnost mimo úřad…

Střípky do mozaiky začínají zapadat. A výsledkem není rozhodně efektivní a všestranně se rozvíjející kraj…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama