Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.03.2020 12:31:00

Veřejnost má právo být informována

Veřejnost má právo být informována

Komentář na facebookovém profilu k zveřejňování statistik počtu nakažených

 Souhlasím s postupem Krajské hygienické stanice ve Zlíně, která zveřejnila statistiky počtu nakažených v jednotlivých obcích kraje. Jsem přesvědčen o tom, že by lidé měli vědět, zda se v přímém okolí jejich bydliště vyskytuje korovirová nákaza či nikoliv.

Vždyť například o situaci v Uničově a Litovli informují i sami vládní činitelé. Proč by lidé, žijící na ostatních místech, tyto podstatné údaje mít neměli? Vždyť jde jen o počet nakažených bez jakékoliv další identifikace. Kromě toho řada lidí má v sobě nákazu, aniž by k tomu aktivně přispěla například pobytem v infikované oblasti – tito pacienti se nakazili pouze kontaktem s infikovanou osobou.

Pacientem se tak může stát kdokoliv a nevidím proto jediný důvod se na ně dívat s jakýmkoliv opovržením. Mým názorem je, že právě tato ryze anonymní data mohou výrazně napomoci k tomu, že lidé budou ještě daleko obezřetnější a opatrnější. Kromě toho se zabrání často lživým konstrukcím, kdy se šíří fámy o tom, že je nákaza v místech, kde se ve skutečnosti vůbec neprokázala.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama