ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.01.2018 18:39:42 - landsman

Parlamentní listy

Dobrý den pane Valento,
zajímá mě, proč se tento, Váš server jmenuje právě Parlamentní listy a co má společného s Parlamentem jako takovým? Jak se díváte na to, že je tento server zařazován mezi dezinformační weby a plánujete s tím něco změnit? Díky.

Odpověď

23.01.2018 9:41:04 - Ivo Valenta
Dobrý den,

název serveru ParlamentníListy.cz vznikl v minulosti, více naleznete na internetu. Název „parlamentní“ evokuje zaměření webu pouze na domácí politickou scénu a rozhodně nikdy neměl a stále nemá za cíl, jak se často jinde podsouvá, vydávat se za projekt Parlamentu ČR – v patičce webu je vše jasně deklarováno. Na PL naleznete Profily nejen všech aktuálních zástupců obou komor Parlamentu ČR, prezidenta, ale i řady dalších volených zastupitelů / obcí / institucí, kteří zde aktivně přispívají obsahem a odpovídají na dotazy voličů. 

Co se týká zařazování webu PL na různé seznamy dezinformačních webů – tam jsou zařazovány většinou s odvoláním na zdroje MV ČR, BIS a média. To lze snadno vyvrátit - MV ČR, ani BIS tento server neevidují na žádném seznamu dezinformačních webů, viz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ParlamentniListy-cz-na-zadnem-seznamu-dezinformacnich-webu-nejsou-potvrdilo-Ministerstvo-vnitra-518662 . V tomto článku se dozvíte i mnoho dalších podrobností (včetně uvedení zdrojů)  o tom, jak nesmyslně a pod jakými smyšlenými záminkami jsou PL na takové seznamy zařazovány. Vedení společnosti uplatňuje v této souvislosti řadu opatření - jak směrem dovnitř, tak směrem ven. V současné době se připravuje první z žalob, více se dozvíte právě na PL. Na konkrétní opatření se však musíte informovat u vedení společnosti, kontakty jsou v patičce PL.

S pozdravem

IV