Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

28.04.2015 13:59:09 - yxchyvyz

živnostníci

Proč jsou podle vás u nás živnostníci stále tak perzekuováni? Kdo podle vás pořádá tyto hony na živnostníky a proč se jich nikdo nezastane? Vy byste možná chtěl, ale co sám zmůžete? senát je převážně levicový, stejně jako vláda

Odpověď

04.05.2015 7:54:52 - Ivo Valenta
Dobrý den,

odpověď na Vaši první otázku je zvláště za současné vládní koalice zcela zřejmá. V Senátu se téměř na každé schůzi musíme vypořádávat se zákony, které znamenají další a další restrikce, nařízení, regulace. Jako by toho nebylo již dost.

Založit firmu je téměř nadlidský úkol, podnikatelé neustále musí něco dokládat a vykazovat, náklady na zaměstnance jsou neúměrně vysoké a k tomu všemu přibývá spousta hygienických, bezpečnostních, antidiskriminačních a mnoha jiných norem, které kladou další a další překážky v podnikání.

Hon na živnostníky nemá jen jednoho původce. Obecně si myslím, že jde o lidi, kteří sami neumí vyvinout dostatek úsilí k tomu postavit se na vlastní nohy a žít nezávisle na státu. Jsou to zároveň lidé, kteří psaním nových předpisů musí vytvářet důvody pro to, aby dali smysl své funkci a své existenci.

Samozřejmě, že boj s touto "mašinerií" není jednoduchý. Nemyslím si, že bych v tom byl ale sám a i kdyby tomu tak bylo, tím spíš bych se snažil práva podnikatelů a živnostníků bránit. Má to určitě smysl!

S pozdravem

Ivo Valenta