Novela zákona o EET navrhuje tzv. offline režim
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k novele zákona o EET
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k novele zákona o EET
Ministerstvo financí předložilo vládě návrh novely zákona o evidenci tržeb, která kromě reakce na rozhodnutí Ústavního soudu obsahuje i drobná upřesnění v návaznosti na dosavadní aplikační praxi.
Senátor a podnikatel Ivo Valenta poskytl deníku Právo rozhovor, ve kterém se objevily některé zavádějící a nepřesné informace, které bych ráda uvedla na pravou míru.
Vláda na svém dnešním jednání schválila záměr fúze společností Český Aeroholding, a.s. a Letiště Praha, a.s.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) významně pokročil v čištění katastru nemovitostí od majetku, který je zapsán na zaniklé či nedohledatelné státní subjekty.
Vláda schválila výdajové rámce na další tři roky
Ministerstvo financí pokračuje v naplňování dlouhodobé koncepce rozvoje Celní správy.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal do konce března 2018 od státních institucí celkem 3 016 nemovitostí v hodnotě 1,24 miliardy korun.
Šesté kolo Účtenkovky už zná své výherce. V příštím kole se bude soutěžit také o SUV Ford EcoSport.
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
Ministerstvo financí dnes předložilo do vnějšího připomínkového řízení novelu zákona o místních poplatcích, která reaguje na dynamický rozvoj sdílené ekonomiky a nastavuje rovná pravidla pro trh s krátkodobým ubytováním.
Ministerstvo financí spouští na svých internetových stránkách první virtuální prohlídku.
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
Ministerstvo financí dnes předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh novely zákona o evidenci tržeb, která kromě reakce na rozhodnutí Ústavního soudu obsahuje i drobná upřesnění v návaznosti na dosavadní aplikační praxi.
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o evidenci tržeb.
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - odpověď na interpelaci poslance Munzara k výběru daní z odvedené DPH při nabytí nemovitosti
Ministerstvo financí předložilo do vnějšího připomínkového řízení daňový balíček pro rok 2019, který snižuje daňové zatížení českým daňovým poplatníkům o 23 miliard korun, a představuje tak největší snížení daňové zátěže za posledních deset let.
Ministryně financí Alena Schillerová navštívila unikátní výstavní expozici Celního úřadu pro Plzeňský kraj, věnovanou historii celnictví v českých zemích od středověku po současnost.
Ministryně financí Alena Schillerová se v historických prostorách Staré čistírny odpadních vod v Praze - Bubenči zúčastnila slavnostního vyhlášení výsledků 2. ročníku Diamantové ligy kvality.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uhájil v loňském roce státu přes 27 miliard korun