JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • BPP
  • místopředsedkyně vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.12.2019 17:05:00

Již s jistotou víme, že i letos hospodaříme lépe, než bylo plánováno

Již s jistotou víme, že i letos hospodaříme lépe, než bylo plánováno

Komentář na facebookovém profilu k letošnímu schodku státního rozpočtu

 Rok 2019 ještě neskončil, ale podle mých nejnovějších zpráv již s jistotou víme, že i letos hospodaříme lépe, než bylo plánováno. Schodek státního rozpočtu bude o cca 10 miliard nižší než byl původní plán.

Jistě, jde pořád o schodek. Na druhou stranu bude letošní zhruba 30miliardový schodek stále jedním z nejlepších výsledků za posledních 20 let!

I přes zpomalení ekonomiky nám umožnil plnit naše vládní priority. Zvyšujeme důchody, platy učitelů i rodičovský příspěvek. Dáváme také rekordní objem peněz na investice a na vědu a výzkum. Právě promyšlené investice do školství a do vědy a výzkumu jsou výdaje, které se nám v budoucnu mnohonásobně vrátí.

Podrobnosti k výsledku státního rozpočtu představíme už v pátek ve 14:00 na tiskové konferenci. Sledovat můžete živě na ČT24.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama