JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • ANO 2011
  • Jihomoravský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.5.2022 19:13:00

Vláda nicneříkajících signálů, prázdných proklamací a hesel

Vláda nicneříkajících signálů, prázdných proklamací a hesel

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě jižní Moravy.

 Zdravím vás, přátelé,

před týdnem jsem se připravovala na cestu do regionů jižní Moravy. Od voleb vůbec první cesta mezi vás, první příležitost si popovídat a také první možnost vyslechnout si vaše příběhy.

Samozřejmě jsem věděla, že se atmosféra ve společnosti zásadně změnila, že mnoho lidí, kteří ještě před rokem pohodlně vystačili se svým příjmem, má nyní existenční problémy. Ostatně s naší buldočí zarputilostí na to vládu upozorňujeme denně. A proto jsem čekala, že na místa setkání přijde opravdu hodně lidí. Skutečnost mi ovšem vyrazila dech. Přišlo vás tolik, že to naprosto předčilo mé nejtroufalejší představy.

Ještě teď cítím silné emoce, když si vzpomenu například na Znojmo, jak jsem stála mezi vámi a snažila se podat si ruku s každým z vás. To samé zažíval Andrej Babiš na znojemském náměstí o kus dál.

Ano, nálada ve společnosti se změnila. Svědčí o tom i množství mladých lidí, kteří dorazili, rodin, živnostníků.

Jako červená linka se na všech setkáních s vámi táhlo jedno jediné "vláda se na nás vykašlala". Vyslechla jsem nespočet vašich příběhů a zkušeností jak se dnes žije v zemi, kde vládne vláda pěti stran, vláda nicneříkajících signálů, prázdných proklamací a hesel, vláda promlčených kauz a dvojího metru. A bylo to velmi smutné poslouchání.

Pro mě osobně byly tyto dny silným důkazem, že stojí za to bojovat, přestože jako opozice se musíme potýkat se zvláštním přístupem vlády k parlamentní demokracii, jejíž principy jsou již měsíce plíživě pošlapávány. Neskutečně mě tato setkání s vámi nabila. Ano, budeme bojovat dál, a ano, budeme bojovat tvrději, jak jste nás často na setkáních vyzývali.

Vrátíme vám vaši naději a budoucnost.

Hezký víkend, přátelé.

Vaše Alena

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama