JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • BPP
  • místopředsedkyně vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.03.2020 16:26:45 - zemědělec

Co bude dál?

Zavádíte spoustu represivních opatření a nařízení. Kdy a jakou formou budou lidem distribuovány ochranné prostředky? Nemyslíte, že kdyby od počátku byly roušky pro všechny, mohlo být méně nemocných? Stejně tak léky. A jak dlouho budou represivní opatření trvat? Je mi jasné, že datum teď nikdo neví, ale na čem závisí to, do kdy bude platit karanténa, povinnost platit roušky, budou zavřeny obchody, úřady….? Děkuji za odpověď

Odpověď

24.04.2020 19:50:56 - JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.
Dobrý den,

zajištění ochranných pomůcek je pro nás prioritou. S kolegy pracujeme dnem i nocí, abychom ochranné pomůcky zajistili, pomocí vhodných opatření stabilizovali ekonomiku a hlavně dali lidem naději, že tato nelehká situace snad brzy skončí.

Na Ministerstvu zdravotnictví ustanovili početný tým nákupčích z největších českých nemocnic. Ti s minimálním odpočinkem komunikují ve všech světových jazycích, aby ochranné pomůcky pro Česko nakoupili. Sledujte webové stránky Úřadu Vlády, které se denně aktualizují a můžete se tak dozvědět o nových opatřeních, která pro Vás s kolegy na Vládě každý den připravujeme.

Zdraví našich občanů je pro nás na prvním místě. Aby se zamezilo šíření nemoci COVID – 19, je potřeba eliminovat lidský kontakt na nezbytné minimum. Proto se zavedená hygienická opatření musí ještě nějaký čas respektovat. Pokud je budeme všichni dodržovat, nebude tato situace trvat dlouho.

Už nyní pozorujeme, že zavedená opatření jsou účinná. V návaznosti na doporučení epidemiologů a dalších odborníků proto vláda připravila harmonogram postupného uvolňování opatření týkajících se fungování škol a podnikatelských činností.

Harmonogram naleznete zde: https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/harmonogram-uvolnovani-opatreni-ve-skolach-a-skolskych-zarizenich--podnikatelskych-a-dalsich-cinnosti-180969/

Přeji hodně sil.
Alena Schillerová