JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • BPP
  • místopředsedkyně vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.05.2019 19:01:29 - Ter_mit

Dobrý den paní doktorko. Mám na vás asi dost nepříjemný dotaz.

Už jsem četl asi tři vaše příspěvky,jak nebojujete se závislostí na alkoholu a cigaretách.Já to chápu bojujete krádeži peněz lidem že? Tak jo ,když vám jde tolik o lidi,chci se zeptat kdy začnete bojovat proti tomu aby tady chudáci nepáchali sebevraždy?! Na 1400 lidí ročně spáchá sebevraždu z toho třetina dětí a neslyšel jsem žádného politika ,že by se o to zajímal.Je to tím,že se to nedá zdanit a okrást tak lidi? Už je toho moc co předvádíte s Babišem a řeknu vám tolik z okolí asi 70 lidi co jsme vás v klamné naději volili už vás volit nebudeme!"Sousedka vydělává za práci 6 dní v týdnu jako vyučená prodavačka necelých 14000kč to vychovává děti! Děláte si srandu,že mají lidé pracovat za mín než mají důchodci?To myslíte opravdu vážně,.že ti co vychovávají děti,musí platit dopravu do práce mají plat nižší než důchodci důchod! Kdy se začnete věnovat těm co vám z daní platí to vaše šílené nakupování hlasu? Je normální v 21 století,aby člověk co pracuje 6 dní v týdnu přežíval místo aby žil

Odpověď

23.05.2019 10:49:11 - JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.
Dobrý den,
 
hovořit o zničujících společenských dopadech závislostí na návykových látkách není vůbec příjemné. Konzumace alkoholu totiž mimo jiné zvyšuje právě riziko sebevražd. Alkohol a drogy dokonce mohou dohnat k sebevraždě i ty lidi, kteří žádnou depresi nemají.
 
To dokazuje, že náš návrh na zvýšení spotřební daně u tabáku a lihu má opravdu smysl. Zničujícím dopadům závislostí na návykových látkách je třeba předcházet. Jedním z účinných způsobů je právě zvýšení spotřebních daní, protože díky němu se sníží dostupnost těchto látek.
 
Více o našich důvodech, proč jsme se rozhodli ke zvýšení spotřebních daní přistoupit, si můžete přečíst zde: https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2019/sazbovy-balicek-mf-reaguje-na-poznatky-o-35161
 
Zvyšování životní úrovně občanů patří ke klíčovým prioritám naší vlády. Právě proto opakovaně zvedáme minimální mzdu. Předchozí vlády ji nezvyšovaly dlouhé roky. Až v posledních letech minimální mzda pravidelně navyšuje - od léta 2013 postupně vzrostla o 5 350 Kč až na současných 13 350 Kč. A nyní jednáme o jejím dalším růstu. A dodávám, že navyšováním minimální mzdy vytváříme tlak na to, aby rostly mzdy všem.
 
Zdraví
Alena Schillerová