JUDr. Andrea Češková

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.11.2013 12:34:05

Evropský parlament schválil kvóty, ODS byla proti

Evropský parlament schválil kvóty, ODS byla proti

V dozorčích radách podniků kotovaných na burze by mělo do roku 2020 zasedat 40% žen.

Návrh nové směrnice v prvním čtení schválil Evropský parlament na svém listopadovém plenárním zasedání ve Štrasburku. Europoslanci ODS hlasovali proti. Podle Andrey Češkové není umělé dosazování do funkcí pro ženy správným řešením.

"Ženy se byznysu účastní celá léta. Mají svou kariéru a později si pořídí rodinu, takže musí řešit sladění rodinného a profesionálního života. To je pro ně obtížné, ale tomu tato legislativa nikterak nepomůže. Skutečně nevěřím tomu, že nařízení shora jakéhokoliv typu, nota bene legislativní, dokáže splnit cíl, kterému já jinak samozřejmě fandím," myslí si Andrea Češková. Uznává nicméně, že se Evropské komisi podařilo kontroverzním návrhem rozpoutat v Evropě diskusi, která je potřebná.

Podle Andrey Češkové by podobná opatření měly zavádět samy členské státy, pokud je uznají za vhodná a prospěšná. Naposledy se tak povinné zastoupení žen v podnikání stalo tématem povolebního vyjednávání v Německu.

Návrh schválený Evropským parlamentem nyní putuje do Rady, kde o něm budou rozhodovat členské státy. Řada z nich včetně České republiky již dala najevo, že s povinností zavádět kvóty nesouhlasí.

JUDr. Andrea Češková
místopředsedkyně místního sdružení
poslankyně EP

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout