doc. JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.09.2017 11:25:44

Tomáš Garrigue Masaryk a Blok proti islamizaci

Tomáš Garrigue Masaryk a Blok proti islamizaci

Vzpomínkový akt proběhl v den výročí úmrtí T. G. Masaryka, a to 14. 9. 2017 Součástí vzpomínkového aktu byl reprodukovaný hudební doprovod (Ach synku, synku) a čestná historická vojenská stráž. Věnec k pomníku TGM položil lídr BPI za zlínský kraj

Před 80 lety zemřel první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Statutární město Zlín a obec Březová u Slušovic si osobnost prezidenta Osvoboditele připomněla u jeho sochy.

Tímto vzpomínkovým aktem jsme chtěli navázat na podobnou akci, kterou k tomuto výročí pořádá město Zlín. Náš Blok proti islamizaci chce připomínat historické sepětí T. G. Masaryka s Valašskem, za které úspěšně kandidoval v roce 1907 do vídeňského sněmu. Zároveň jsme chtěli ocenit, že obec Březová, jako jedna z mála, udržovala sochu T. G. M. na původním místě nepřetržitě od roku 1945, kde jsem tomu obzvláště rád, neboť obec Březová u Slušovic je mou rodnou vesnicí. V obci se narodil mimo jiné také bývalý předseda JZD AK Slušovice doc. Ing. František Čuba, CSc. K další zajímavosti obce Březová jistě patří, že v této obci bylo založeno vůbec první Zemědělské družstvo, a to již v roce 1949 a rozorávání byl přítomen tehdejší vrcholný činitel okresu Miloš Jakeš.

Vzpomínkový akt proběhl v den výročí úmrtí T. G. Masaryka, a to 14. 9. 2017 Součástí vzpomínkového aktu byl reprodukovaný hudební doprovod (Ach synku, synku) a čestná historická vojenská stráž. Věnec k pomníku Tomáše Garrigua Masaryka položil lídr Bloku proti islamizaci za Zlínský kraj JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA  s čelnými kandidátkami voleb do poslanecké sněmovny za uvedené sdružení, a to Mgr. Dagmar Míčkovou a Naďou Malinovou.

Tomáš Garrigue Masaryk měl ke Zlínu a valašskému kraji blízko a často sem jako politik přijížděl. Ačkoliv je známa hlavně jeho návštěva z 24. června 1928, kdy ho jako prezidenta vítal Tomáš Baťa, nebyla jediná. Poprvé naše město navštívil již v roce 1907. V témže roce získal za Českou stranu pokrokovou svůj první parlamentní mandát a pracoval pro volební obvod valašských měst včetně Zlína. Druhý mandát ve stejném obvodu získal při dalších parlamentních volbách v roce 1911.

Působení T. G. Masaryka ve vídeňském parlamentu bylo pro zlínský kraj velkým přínosem při zavádění pokrokových, hospodářských a společenských změn, kterým nutně předcházely změny politické. V dobových záznamech je uvedena řada zpráv o jednání, které Masaryk vedl u vídeňských ministerstev a úřadů ve prospěch rozvoje našeho města. V roce 1910 mu bylo uděleno čestné občanství města Zlína.

Tomáš Garrigue Masaryk zemřel 14. září 1937 v 87 letech v Lánech. Jeho pohřeb 21. září se stal velkou manifestací zármutku, ale také víry v demokracii všech demokraticky cítících občanů státu, bez ohledu na národnost.

Smuteční náladu před pohřbem vyjádřil Jaroslav Seifert v cyklu deseti básní a snažil se tak spolu s národem překonat Masarykovu smrt.

Za sto let možná děti našich dětí svým dětem budou teskně vyprávěti

o šedém ránu čtrnáctého září, navěky označeném v kalendáři.

To kalné ráno, to si pamatuj, mé dítě.“ (úryvek z básně To kalné ráno)

Jako Tomáš Garrigue Masaryk hájíme především pracovité občany. Ty, kteří vytváří hodnoty. Nezapomínáme však na ty, kteří po mnoho let hodnoty tvořili a užívající si zaslouženého odpočinku nebo naopak na ty, kteří se na povolání připravují.

Více obrazových informací na www.motelgolf.cz

Březová 14. 9. 2017

JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD.,MBA

lídr Bloku proti islamizaci za Zlínský kraj

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama