JUDr. Jan Chvojka

  • ČSSD
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16. 7. 2018 6:28:00

Změna pravidel pro oddlužení je nutná

Změna pravidel pro oddlužení je nutná

Komentář na facebookovém profilu k novele insolvenčního zákona

Statisíce lidí jsou ve vícečetných exekucích. Mají více věřitelů a neplatí jim. Jsou v úpadku, ale nemohou ho řešit oddlužením, protože na to nemají dostatečné příjmy. Nacházejí se v bezvýchodné situaci. Sami svůj úpadek nikdy nevyřeší. Buď je v tom necháme, nebo jim pomůžeme. Myslím, že bychom jim měli pomoci.

Nezpochybňuji zásadu, že dluhy se mají plnit. Je to obecné pravidlo, stejně jako že lidé mají žít zdravě. S tím souhlasím. Život ale přináší různé situace. Neměli bychom před tím zavírat oči.

Příliš mnoho lidí se dnes nachází v dluzích, situace dosáhla stupně krize. Proto je nutná změna pravidel pro oddlužení. Ti politici, kteří mluví o tom, že je třeba to řešit, a myslí to vážně, by měli podpořit návrh novely insolvenčního zákona, který teď leží v poslaneckých lavicích.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout