JUDr. Klára A. Samková, Ph.D.

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.10.2015 11:17:42

O věcech člověka posledních

O věcech člověka posledních

... aneb MÁM HROB!

Vážení přátelé, dnes je pro mne skutečně zlomový den, ode dneška jsem skutečně celým člověkem, neb již vlastním vše podstatné, co člověka člověkem činí: koupila jsem si totiž HROB. 

Z nejčasnějšího dětství jsem si pamatovala, že moje rodina měla krásný urnový hrob na Lesním hřbitově ve Dvoře Králové nad Labem. Vím, že byl opuštěn tak posledních 80 let, za což jsem se styděla čím dál tím více... ale fakt jsem nevěděla, kde je... až jsem měla v létě jedno soudní jednání v Náchodě, na cestě do Prahy jsem to vzala přes Dvůr a celý hřbitov jsem prochodila. A našla jsem ho!! Socha nad ním je nezaměnitelná... (stál, potvora, hned u vchodu, ale toho dolního, zatímco já jsem to pochopitelně brala shora, kde je daleko lepší parkování, že...) 


Byla jsem skutečně dojatá... v hrobě je uložena urna mojí pra-pratety Johanny Kafkové, rozené Zlatníkové, a jejího manžela Václava Kafky, dvorského regenschoriho, bratra dosti známého novopackého sochaře Bohumila Kafky...


Po mimořádně vstřícném a laskavém jednání příslušných úřednic Městského úřadu Dvůr Králové (děkuju!!!) jsem získala nájemní smlouvu do roku 2022, a taky jsem dnes odeslala nájem na 10 let dopředu a 3 roky zpět... (To víte - to je ta právní deformace - promlčecí lhůta...) 


Ačkoliv jsem právě získala HROB, cítím se jako znovuzrozena... Lesní hřbitov ve Dvoře je nádherné místo... v Brně má sice rodina hroby dokonce dva (z toho jeden na "prestižním" místě), ale na Centrálce fakt bydlet nechci!!!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama