JUDr. Markéta Vaňková

  • ODS
  • Brno
  • primátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2023 21:10:00

Chci věřit tomu, že šlo skutečně o výjimečný exces jedince

Chci věřit tomu, že šlo skutečně o výjimečný exces jedince

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k napadení školačky v Brně.

 Možná byste uměli najít lepší slova, ale sama nevím, jak popsat změť pocitů nad napadením bezbranné školačky. Jak vyjádřit zděšení, pobouření a následný strach z toho, že za bílého dne na ulici plné lidí může dojít k tak bezprecedentnímu ohrožení, jehož terčem je navíc dítě? V tuto chvíli pevně doufám, že zraněná dívka se co nejdřív uzdraví, a to i po psychické stránce, protože ani to nebude mít jednoduché. Stejně tak chci věřit tomu, že šlo skutečně o výjimečný exces jedince. Každopádně velké uznání a poděkování patří duchapřítomným kolemjdoucím, kteří zabránili bez ohledu na vlastní nebezpečí možná ještě větší tragédii, a strážníkům a policistům za profesionální zásah.

Dneškem počínaje budou po domluvě s panem ředitelem Městské policie Brno u vybraných školu posíleny hlídky a na základě výsledků vyšetřování pak probereme společně i s představiteli státní policie, jestli je vůbec možné podobným útokům zabránit a jestli lze přijmout nějaká další opatření.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama