ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.09.2016 9:59:00

Kraj bude spolupracovat s Akademií věd České republiky

Kraj bude spolupracovat s Akademií věd České republiky

Na vzájemné pomoci při výzkumech z různých oblastí vědy se dohodly Karlovarský kraj a Akademie věd České republiky. Smlouvu o spolupráci na krajském úřadě podepsal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Dohoda přinese Karlovarskému kraji možnost účastnit se spolu s pracovišti Akademie věd České republiky na řešení regionálních i mezinárodních projektů či možnost využít nových poznatků bádání pro řešení konkrétních problémů. „Jsem velmi rád, že tímto podpisem podpoříme spolupráci ve výzkumu a vývoji v oblasti vědy o živé a neživé přírodě, v sociálních a humanitních vědách. Věřím, že se naše spolupráce bude úspěšně rozvíjet a pro obě strany bude zajímavou zkušeností,“ uvedl hejtman Martin Havel.

Smlouva mezi Karlovarským krajem a Akademií věd zaštítí konkrétní projekty a poskytne formu pro součinnost s kraji. „Považuji spolupráci s regiony za velmi důležitou a jsem rád, že je naším dalším partnerem i Karlovarský kraj. Spektrum projektů, na kterých se podílíme, je velmi široké, některé mají obecnou platnost, jiné jsou specifické pro daný region,“ uvedl předseda akademie Jiří Drahoš.

Projekty mohou navrhovatelé předkládat Akademii věd k posouzení a mohou zde najít partnera pro řešení svého výzkumu. Ten může být základní i aplikovaný. Žádosti o grant vypisuje akademie od poloviny října do poloviny listopadu a dotaci poskytuje vybraným projektům na rok. Více informací o typech podporovaných projektů a způsobu podání žádosti naleznete na internetových stránkách.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama