JUDr. Martin Havel

  • Karlovarský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.09.2016 9:46:57

Kraj přispěje obcím na další cisterny pro hasiče

Kraj přispěje obcím na další cisterny pro hasiče

Dvěma miliony korun přispěje Karlovarský kraj obcím na pořízení cisteren pro dobrovolné hasiče. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, finance dostanou obce Chyše a Útvina.

„Podporu ve výši 1 milion korun schválila každé obci Rada kraje, kromě toho už jsme na jaře přispěli na nákup cisteren také pro Bečov a Vintířov. Postupně jednotky dobrovolných hasičů obcí dostanou finance i na věcné vybavení, což se týká 49 jednotek. Šestnáct obcí bude mít nové dopravní automobily, na jejichž dodavatele už jsme nechali provést výběrové řízení. Napravujeme tím dluh z uplynulých let, kdy zůstaly požadavky hasičů nevyřízené. Přitom je třeba si uvědomit, že jsou to právě oni, kteří zasahují všude tam, kde jde o zdraví a životy našich obyvatel,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Nemalé finance pak kraj tradičně poskytuje na výbavu profesionálních hasičů. Letos jde o celkem 2, 7 milionu korun na nákup vybavení pro ochranu obyvatel a nouzové přežití, dále na automobil k přepravě techniky a na technické zásahy na silnicích II. a III. tříd.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama