ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2016 10:27:02

Výtvarná soutěž pro děti a mládež zná své vítěze

Výtvarná soutěž pro děti a mládež zná své vítěze

Před prázdninami vyhlásil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Můj hrdina“. Na adresu krajského úřadu dorazilo více jak sto padesát obrázků. Autoři těch nejlepších si včera převzali hodnotné ceny.

Každé dítě má svého oblíbeného hrdinu, ať už se jedná o pohádkovou bytost, postavu z filmu, knížky či dokonce někoho z blízkého okolí. Stačilo si do ruky vzít malířské náčiní a hotový obrázek zaslat na adresu krajského úřadu. Celkem se sešlo 154 prací, což je o 47 více než vloni.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První byla určena pro děti ve věku od 6 do 10 let, druhá pak od 11 do 15 let. „Fantazii se rozhodně meze nekladly, bylo pouze na soutěžících, jakou si zvolí výtvarnou techniku. Mezi pracemi pak dominovaly obrázky komiksových hrdinů a postaviček z pohádek. Našli se i tací, kteří kreslili své rodiče a prarodiče,“ uvedl hejtman Martin Havel.

Soutěž hodnotil stejně jako v minulých letech osvědčený porotce Jan Samec, ředitel Galerie umění Karlovy Vary. „Do soutěže přišlo spoustu originálních obrázků. Hodnocení bylo náročné, protože se posuzovala jak obsahová, tak i výtvarná stránka. Dával jsem přednost hlavně hrdinům ze skutečného života. Z výtvarného hlediska jsem pak kladl důraz především na autenticitu, nežli na obkreslování předlohy,“ dodal Jan Samec.

Vítězné práce jsou k vidění ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje. Výstava zde probíhá až do 19. října.

Výsledky


1. Kategorie „Jednotlivci 6 – 10 let“
1. místo – Leontina Linhová, Tatínek hasič
2. + 3. místo – Barbora Mokrá a Tereza Žáková, Karel IV.
4. + 5. místo – Jana Rožková a Hana Balická, Policisté
6. místo – Kryštof Mojžíš, Iron Man
7. místo – Filip Šír, Jakub Vágner
8. místo – Tereza Illichová, Superman
9. místo – Pavel Holoubek, Kočka
10. místo – Karel Svačina, Ferda Mravenec

2. Kategorie „Jednotlivci 11 – 15 let“
1. místo – Petr Barták, Děda Karel
2. místo – Markéta Eszenyiová, Gerard Arthur Way
3. místo – Tomáš Vakeš, Gabriela Soukalová
4. místo – Šárka Kuboňová, Josef Váňa
5. místo – Julie Mikutová, Vincent van Gogh
6. místo – Michaela Turková, Učitel Filip Sivák
7. místo – Antonia Veitová, Jan Amos Komenský
8. místo – Jan Kundrát, Thor
9. místo – Monika Kurčíková, Ant-Man
10. místo – Nguyen Thi Thuy Giang, Karel IV.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout