JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

  • SOCDEM
  • Pardubický kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.12.2023 6:23:00

Podpora dobrovolných hasičů se příští rok více zaměří na rekonstrukce a stavby

Podpora dobrovolných hasičů se příští rok více zaměří na rekonstrukce a stavby

Podpora dobrovolných i profesionálních hasičů v příštím roce byla hlavním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s krajským ředitelem HZS a krajským starostou dobrovolných hasičů.

 Podpora dobrovolných i profesionálních hasičů v příštím roce byla hlavním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s krajským ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Alešem Černohorským a krajským starostou dobrovolných hasičů Josefem Bidmonem. Na základě dohody se sdružené prostředky státu a kraje plně zaměří na stavbu a rekonstrukci požárních zbrojnic.

„Dlouhodobě dodržujeme náš závazek spolufinancovat státní dotace pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí, které každoročně vyhlašuje generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. V příštím roce jsme připraveni pomoci osmi městům a obcím, které mají potvrzenou dotaci od státu na pořízení hasičských cisteren. Ke čtyřem milionům od státu jsme připraveni poskytnout 750 tisíc korun pro každého úspěšného žadatele,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že mezi úspěšnými žadateli jsou Hlinsko, Městečko Trnávka, Proseč, Rohozná, Srch, Staré Město, Telecí a Vysoké Mýto.

Zároveň již Hasičský záchranný sbor ČR zveřejnil vyhodnocení dotačního programu na stavbu a rekonstrukci požárních zbrojnic pro rok 2024.

 „Pro příští rok jsme se dohodli, že budeme alokaci na náš kraj směřovat kompletně do rekonstrukcí a staveb požárních zbrojnic, protože dopravní automobily jsme v posledních letech podporovali velmi intenzivně. Celkově je pro náš kraj připraveno 27 milionů korun ze státního rozpočtu. Po šesti milionech by mělo putovat do Lubné, Libišan, Seče a Poličky. Necelé tři miliony by pak měla získat Chrast pro jednotku v místní části Chacholice,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten s ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Alešem Černohorským hovořil také o krajské podpoře pro profesionální hasiče. „S hejtmanem Martinem Netolickým je výborná spolupráce i směrem k profesionálním hasičům. Hovořili jsme také o výstavbě nového velitelsko-spojového vozidla, na které již kraj přispěl částkou 2 miliony korun v letošním roce. Vozidlo se začne realizovat v příštím roce. Projednávali jsme také podporu pro naše aktivity na další období,“ uvedl Aleš Černohorský.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama