JUDr. Miroslav Antl

  • BPP
  • Rychnov nad Kněžnou
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.12.2019 20:00:00

Fungují české soudy efektivně...?

Fungují české soudy efektivně...?

Ano, ale je co zlepšovat, shodli se experti na naší mezinárodní konferenci, kterou jsem zorganizoval společně s předsedou Nejvyššího soudu Prof. Pavlem Šámalem v úterý 26. listopadu 2019 ve Valdštejnském paláci Senátu.

A sešli se u nás vrcholní soudci, politici i právní experti, aby společně zhodnotili stav českého soudnictví. Na konferenci (krom mne) vystoupili předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, ale i Ramin Gurbanov, předseda Evropské komise pro efektivitu justice Rady Evropy aj.

 Já jsem mj. zdůraznil, že „… senátoři nesmí zasahovat do činnosti soudů, orgánů činných v trestním řízení ani orgánů státní správy. Jsme ale v každodenním kontaktu s občany a konference by měla pomoci nalézt odpovědi na jejich časté otázky a nespokojenost například s délkou soudního řízení…“. Prof. Šámal pak uvedl, že ve srovnání ukazatelů efektivity soudů v zemích EU se Česká republika dlouhodobě pohybuje v elitní třetině. Ve sporných civilních a obchodních věcech u soudů prvních stupňů letos obsadila mezi 28 členských státy sedmé místo, čímž si oproti loňskému roku polepšila o jednu příčku…

Mirek Antl


Foto: Senát PČR

Videozáznamy jsou zde:

www.senat.cz/informace/galerie/videogalerie/video.php?id=589

Další odkazy:

https://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?ke_dni=21.8.2019&O=12&aid=25372

https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?ke_dni=2.12.2019&O=12&id=2865&from=V

https://www.ceska-justice.cz/2019/11/rychetsky-vyzval-k-totalni-revizi-soustavy-obecnych-soudu-podle-nej-asymetricka/

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout