JUDr. Pavel Staněk

advokát ,člen OR ODS Hradec Králové
  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.06.2021 17:56:00

Současný stav neprospívá nikomu

Současný stav neprospívá nikomu

ODS nabízí opozici tři možné varianty změn ve vedení Hradce Králové.

Občanská demokratická strana (ODS), která se v Hradci Králové aktuálně podílí na vedení města společně s hnutím ANO 2011, nabídla v úterý 15. června zástupcům opozičního bloku tři možné varianty řešení současného stavu. Od loňského podzimu je vedení radnice nekompletní a v zastupitelstvu neexistuje jasná většina.

Veškerá dosavadní jednání o možném uspořádání nové koaliční většiny přitom skončila neúspěchem. „Současný stav neprospívá nikomu – nám ani opozici, ale především městu a lidem. Opozičním subjektům, sdruženým ve čtyřbloku Hradecký demokratický klub – Piráti – KDU-ČSL – Změna pro Hradec a Zelení, jsme proto nabídli tři varianty, jak společně vést město do konce volebního období. Od zachování současného obsazení s podporou opozice pro konkrétní projekty, až po společnou koalici s novým personálním složením. Ve variantě nové koalice je přitom ODS ochotna vzdát se i postu primátora. Věřím, že podobně konstruktivně přistoupí opozice k našim návrhům a podaří se dosáhnout rozumného řešení ve prospěch města. Jsme připraveni k jednání,“ komentuje situaci Pavel Staněk, předseda oblastní rady ODS Hradec Králové.

Opozičním stranám přitom ODS nabízí tyto varianty:

1) Podpora stávajícího vedení města: podpora pro zvolení Martina Soukupa, zastupitele za ODS, do funkce náměstka primátora a podpora pro vybrané projekty do konce volebního období.

2) Obměna stávajícího vedení města: volba zástupců opozičních subjektů do funkcí náměstků a radních na místa aktuálně obsazená zástupci hnutí ANO 2011 s tím, že v radě získají oproti ODS většinu a stávající obsazení postů primátora a náměstka pro rozvoj města zůstane zachováno.

3) Nové vedení města: společná koalice ODS, Hradeckého demokratického klubu, Pirátů, KDU-ČSL a Změny pro Hradec a Zelených na půdorysu 11 radních, primátora a 4 náměstků s principem rovného zastoupení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama