JUDr. Stanislav Polčák

  • STAN
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.06.2021 12:28:00

EU by měla investovat do výroby vakcín v třetích zemích

EU by měla investovat do výroby vakcín v třetích zemích

Komentář na facebookovém profilu k zajištění očkování proti koronaviru pro země třetího světa

 Uvolnění patentů na vakcíny proti covid-19 není řešením nedostatku vakcín mimo EU. Tento problém je spojený s omezenou dostupností surovin a kvalifikovaného personálu s patřičným know-how pro výrobu. Ostatně na téměř 50 rozvojových zemí se patentová ochrana vakcín už dnes nevztahuje. Nemohou si však dovolit nákladnou výrobu realizovat.

Omezení patentové ochrany by tak s velkou pravděpodobností nemělo za následek zvýšení produkce v rozvojových zemích, ale naopak snížení globální produkce vzhledem k větší poptávce po omezených materiálních a lidských zdrojích. EU by měla do navýšení výrobních kapacit v třetích zemích investovat, aby byly schopné svou produkci navýšit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama