JUDr. Stanislav Polčák

  • STAN
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.02.2020 14:45:00

Evropský parlament přijal náš návrh na ukončení kšeftů se zvířaty po Evropě

Evropský parlament přijal náš návrh na ukončení kšeftů se zvířaty po Evropě

Evropský parlament přijal návrh europoslance hnutí STAN na sjednocení pravidel pro registraci a identifikaci psů a koček ve všech členských státech a zavedení propojených elektronických registrů domácích zvířat.

 Množírny zvířat nepředstavují jen utrpení pro zvířata, ale jsou také jedním z největších zdrojů příjmů nelegálního obchodu v EU. A toto je první krok pro vypořádání se s těmito praktikami v Evropě. Chov zvířat v zájmovém chovu, tedy domácích mazlíčků, je regulován v každém členském státě rozdílně.

„Dostáváme se do situace, kdy jsou například štěňata převážena pašeráky po tisících ze států, kde jsou chovatelské normy nastaveny volně a zvířata jsou tak levnější, do států, kde je po nich velká poptávka. Kvete tak půda pro pašeráky a černou ekonomiku. Příliš se to neví, ale nelegální obchod se zvířaty představuje třetí nejvýnosnější nelegální byznys hned po obchodu s drogami a zbraněmi,“ vysvětluje Stanislav Polčák, člen výboru pro životní prostředí.

Evropský parlament v dnešním usnesení vyzval Komisi, aby navrhla povinný systém registrace psů a koček v EU, který by byl propojený se systémem kontroly a sankcemi vůči těm, kdo falšují dokumenty pro prodej zvířat. Požaduje také jednotnou definici množíren psů a koček.

„Pokud všechny členské státy budou postihovat obcházení elektronické registrace nově narozených zvířat, lidé budou mít v konečném důsledku jistotu, že jejich domácí mazlíček netrpěl v množírně. Osud zvířat bude navíc dohledatelný, což pocítí i členské státy na svých daňových příjmech, dodává Polčák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama